NEPŘEHLÉDNĚTE:

Vivamus luctus egestas leo. Phasellus enim erat, vestibulum vel, aliquam a, posuere eu, velit. Suspendisse sagittis ultrices augue.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit.

Lázeňský zpravodaj

Lázně Slatinice

Rodinné lázně nedaleko Olomouce.

Šimon z Nadějova se zde léčil již v 16. století

Většina lázní se chlubí nějakým nej a nejinak tomu je u Lázní Slatinice, které sami sebe označují za nejstarší moravské lázně. Za prvního hosta se považuje Šimon z Nadějova, který přijel za účelem využít léčivé účinky zdejších pramenů v polovině 16. století. Zmíněné prameny byly označeny za léčivé v roce 1580 v knize lékaře Tomáše Jordána z Klausenburku a od té doby byly využívány k léčbě a prevenci nemocí. S určitou nadsázkou můžeme říci, že „lázne“ měly od roku 1714 pro hosty k dispozici 7 pokojů a následně v roce 1733 byl postaven lázeňský dům. Označení lázně musíme samozřejmě vnímat s určitou rezervou a s přihlédnutím k době. Původní budova se dochovala do dnešní doby, byla zrekonstruována a v součastnosti se využívá pro potřeby restaurace, balneaprovozu a prostor pro léčebné procedury. Za svou dlouhou existenci lázně několikrát měnili majitele, kdy k poslední změně došlo v roce 2000 a od té doby se podařilo lázeňské domy a související objekty citlivě zrekonstruovat.

Historie lázní

Síla léčivých přírodních pramenů Vás postaví na nohy

Léčení se opírá o slatinické přírodní prameny s vyšším obsahem sirovodíku. Ty jsou vzhledem ke svým dobrým účinkům využívány při onemocnění revmatoidní artritidou, Bechtěrevovou chorobou, osteoporózou, nebo pro pacienty po úrazech či operacích kloubů. Koupele v místní mineralizované vodě mají výborný vliv na prevenci kloubních chrupavek. K léčebným účelům jsou využívány prameny svatého Václava, svatého Víta či svatého Jiřího. Nejmladší pramen, teprve z roku 2011, je čerpán z vrtu hloubokého 372 metrů a veřejnosti je k dispozici před hlavní budovou lázní. S ohledem na léčivou sílu pramenů se ve zdejších lázních pro potřeby lázeňských pobytů využívají hydroterapie, dále masáže a stejně tak např. manuální lymfodrenáže či reflexní terapie.

Lázně Slatinice a jejich tradice
Vše pod jednou střechou bez nutnosti docházení

Lázeňský dům Balnea je nejmladší budova místních lázní, která prošla v roce 2014 celkovou rekonstrukcí a hotelové služby jsou od té doby klasifikovány na úrovni 4*. Pro hosty jsou k dispozici dvoulůžkové pokoje a apartmány, ve většině případů s pěkným výhledem na Slatinice, za optimálního počasí je na obzoru vidět i Praděd. Značnou výhodou pobytu na tomto hotelu je skutečnost, že je zde umístěn vnitřní vyhřívaný bazén, whirlpool, dále parní bylinná sauna, infrasauna, i masérny. Pro hosty je restaurace otevřena denně od 10 hodin do večera s možností zajít si na dobrou kávu se zákuskem, nebo ochutnat lokální speciality. Pro samoplátecké pobyty je možné využít nabídku pobytových balíčků i ve stylovém penzionu Majorka. Budova hanáckého statku byla dostavěna v roce 1872 a dnes je zařízena v prvorepublikovém stylu s historickým nábytkem. Pro hosty jsou připraveny prostorné pokoje s moderní koupelnou, LCD TV, minibarem atd.. V budově se nachází krásná jídelna, relaxační zóna se saunou a privátní spa centrum. Vůz je možné parkovat v areálu penzionu, který je bezbariérový včetně výtahu v budově.

Lázeňský penzion Majorka

Historické a přírodní krásy v okolí

Těm, kterým v průběhu lázeňského pobytu ve Slatinicích zbyde volný čas, doporučujeme návštěvu zámku Náměšť na Hané z 18. století, nebo Svatého Kopečku u Olomouce. Milovníci fauny a flory ocení dobrou dostupnost do nedaleké ZOO Olomouc a blízkost Javořičských krápníkových jeskyní.

Nákupní košík